Grandmaster Repertoire 1B - The Queen's Gambit by Boris Avrukh to anglojęzyczna książka szachowa w miękkiej okładce, przygotowana z myślą o graczach budujących ambitny repertuar po ruchu 1.d4. Ten tom koncentruje się na Gambicie hetmańskim i pokazuje, jak prowadzić białe przeciwko najważniejszym odpowiedziom czarnych, w tym obronie słowiańskiej, Gambitowi hetmańskiemu przyjętemu, obronie Czigorina, Tarrascha oraz innym systemom.
Publikacje Borisa Avrukha z serii Grandmaster Repertoire od lat są cenione za bardzo wysoki poziom analizy i praktyczne podejście do teorii debiutów. Wznowiony i rozszerzony repertuar 1.d4 rozwija koncepcję znaną z wcześniejszego wydania z 2008 roku, które wywarło duży wpływ na sposób przygotowywania nowoczesnych książek debiutowych. Jeśli szukasz solidnego opracowania wariantów do gry turniejowej, ten tom daje materiał do pracy nad konkretnym, wymagającym repertuarem dla białych.
Volume 1B jest częścią większego repertuaru 1.d4 autorstwa Avrukha. Po omówieniu Katalonu w tomie 1A, tutaj autor przechodzi do repertuaru opartego na Gambicie hetmańskim. To książka dla czytelników, którzy chcą nie tylko poznać ruchy, ale też zrozumieć, jak odpowiadać na najczęściej spotykane obrony i jak przygotować się do partii na poważniejszym poziomie.
Boris Avrukh to izraelski arcymistrz, złoty medalista olimpiady szachowej, były mistrz świata juniorów oraz partner analityczny finalistów meczów o mistrzostwo świata. Jego książki są wybierane przez zawodników, trenerów i ambitnych klubowiczów, którzy oczekują repertuaru opartego na aktualnej teorii i analizie na wysokim poziomie.
O pierwszym wydaniu repertuaru 1.d4 z 2008 roku GM Michael Adams powiedział: „The high-quality Grandmaster Repertoire series has taken this format to a completely different level.”
GM Glenn Flear ocenił tę publikację słowami: „This book represents nothing short of a technological advance in chess opening theory.”
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.
Czas wysyłki:Jeszcze dziś !
Koszt wysyłki:od 10,00 zł
Numer katalogowy:9781907982903
Kod EAN:9781907982903
Waga:0,69 kg
Producent:Wydawnictwo Quality Chess
7 osób kupiło 7 produktów
Szachy od wieków fascynują ludzi na całym świecie. Choć wielu osobom wydaje się, że to gra tylko dla mistrzów i geniuszy, prawda jest zupełnie inna. Każdy może nauczyć się grać w szachy, a pierwsze kroki są znacznie prostsze, niż się wydaje. ♟️
Jak przygotować się do turnieju szachowego?♟️ Kulisy gry, której nie widać na szachownicy ✨
Udział w turniejach szachowych to nie tylko sprawdzian umiejętności, ale i prawdziwa przygoda – emocjonalna, intelektualna i organizacyjna. Jeśli planujesz zadebiutować lub wracasz na szachowe areny, warto wiedzieć, jak się przygotować i co naprawdę dzieje się za kulisami takich wydarzeń.
