New In Chess 2018/5: The Club Player's Magazine to numer cenionego magazynu szachowego przygotowany z myślą o ambitnych klubowiczach i wszystkich graczach, którzy chcą być na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami, analizami partii i materiałami treningowymi. Wydanie obejmuje 108 stron i łączy relacje z czołowych turniejów z komentarzami arcymistrzów, taktyką, rozpoznawaniem motywów oraz publicystyką ze świata szachów.
Centralnym tematem wydania jest sylwetka Ju Wenjun, nowej mistrzyni świata kobiet, wraz z jej autorskimi komentarzami do partii. Magazyn szeroko omawia także zwycięstwo Fabiano Caruany w Norway Chess, gdzie pretendent do tytułu mistrza świata wykorzystał słabszy moment Magnusa Carlsena i sięgnął po końcowy triumf.
W numerze nie brakuje również materiałów o innych czołowych zawodnikach. Sam Shankland pojawia się po serii bardzo udanych występów, w tym po wygranej w US Championship, Capablanca Memorial i American Continental Championship. Z kolei Wesley So został pokazany jako lider pierwszej części Grand Chess Tour 2018 po mocnych wynikach w Leuven i Paryżu.
To wydanie New In Chess nie ogranicza się do samych relacji turniejowych. Znajdziesz tu także materiały, które można wykorzystać we własnej grze: tekst Maxima Dlugy’ego o fenomenie Hikaru Nakamury w blitzu, taktyczne inspiracje od Judit Polgar, dział Secrets of Opening Surprises z wariantem przeciwko anty-Grünfeldowi, a także rubryki poświęcone rozpoznawaniu schematów i ćwiczeniu taktyki.
Dla czytelnika, który lubi uczyć się na konkretnych przykładach, to połączenie jest szczególnie wartościowe: obok partii i komentarzy najlepszych graczy dostajesz materiał do rozwijania wyczucia pozycyjnego, liczenia wariantów i znajomości debiutów.
Magazyn zawiera też sporo treści dla osób, które cenią szachy nie tylko jako trening, ale również jako kulturę i historię gry. Pal Benko, z okazji swoich 90. urodzin, wraca do partii z Bobbym Fischerem i pokazuje niewykorzystane szanse. Nigel Short pisze o swojej próbie objęcia funkcji prezydenta FIDE, Jan Timman analizuje emocjonujący finisz Bundesligi, a Hans Ree omawia wspomnienia Genny Sosonki o Wiktorze Korcznoju.
W numerze znalazły się również krótsze formy i stałe rubryki, m.in. Just Checking z Bassemem Aminem, Your Move z Alexandrem Grischukiem, materiał o drodze szachów do Katmandu, graficzna historia mistrzostw świata kobiet, tekst Fair & Square oraz Celeb64: Yoko Ono. Całość dobrze oddaje charakter New In Chess: to magazyn, który łączy najwyższy poziom sportowy z szerszym spojrzeniem na środowisko szachowe.
To dobry wybór dla graczy klubowych, trenerów i kolekcjonerów numerów New In Chess, którzy szukają jednocześnie aktualnych relacji, materiału szkoleniowego i tekstów o najważniejszych postaciach współczesnych szachów.
Liczba stron: 106
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2018
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.
Czas wysyłki:Jeszcze dziś !
Koszt wysyłki:od 10,00 zł
Numer katalogowy:9789056917845
Kod EAN:9789056917845
Waga:0,23 kg
Producent:Wydawnictwo New in Chess
1 osoba kupiła 1 produkt
Szachy od wieków fascynują ludzi na całym świecie. Choć wielu osobom wydaje się, że to gra tylko dla mistrzów i geniuszy, prawda jest zupełnie inna. Każdy może nauczyć się grać w szachy, a pierwsze kroki są znacznie prostsze, niż się wydaje. ♟️
Jak przygotować się do turnieju szachowego?♟️ Kulisy gry, której nie widać na szachownicy ✨
Udział w turniejach szachowych to nie tylko sprawdzian umiejętności, ale i prawdziwa przygoda – emocjonalna, intelektualna i organizacyjna. Jeśli planujesz zadebiutować lub wracasz na szachowe areny, warto wiedzieć, jak się przygotować i co naprawdę dzieje się za kulisami takich wydarzeń.
