Playing the Caro-Kann by Lars Schandorff to anglojęzyczna książka szachowa w miękkiej okładce, przygotowana z myślą o graczach, którzy chcą zbudować kompletny repertuar obrony Caro-Kann po 1.e4. To nowe, gruntownie opracowane ujęcie debiutu uznawanego za jedną z najmocniejszych i najbardziej solidnych odpowiedzi na e4.
Autor przedstawia pełny repertuar dla czarnych po ruchach 1.e4 c6 2.d4 d5, oparty na kontynuacjach 3.e5 Bf5 oraz 3.Nc3/3.Nd2 dxe4 4.Nxe4 Nf6 5.Nxf6+ exf6. Książka łączy aktualną analizę debiutową z wyjaśnieniem motywów pozycyjnych, dzięki czemu pomaga nie tylko zapamiętać warianty, ale też lepiej rozumieć typowe plany i struktury pionowe w Caro-Kannie.
To publikacja przydatna zarówno dla ambitnych klubowiczów, jak i dla bardziej zaawansowanych zawodników, którzy chcą grać Caro-Kannem świadomie, a nie wyłącznie z pamięci. Dużym atutem są także instrukcyjnie komentowane partie modelowe, pokazujące praktyczne zastosowanie omawianych idei przy szachownicy.
Lars Schandorff jest duńskim arcymistrzem, cenionym za przygotowanie debiutowe i umiejętność jasnego tłumaczenia złożonych tematów. Jego wcześniejsza książka z serii Grandmaster Repertoire o Caro-Kannie zebrała bardzo dobre recenzje. Jak napisał GM Zenon Franco Ocampos: „I cannot imagine a better way of converting into a Caro-Kann player.” Dziesięć lat później autor wraca z całkowicie nowym repertuarem, rozwijając i ulepszając wcześniejszą pracę.
Jeśli szukasz książki o obronie Caro-Kann, która porządkuje repertuar, pokazuje nowoczesne idee i jednocześnie tłumaczy sens ruchów, Playing the Caro-Kann będzie wartościową pozycją do regularnej pracy nad debiutem.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.
Czas wysyłki:Jeszcze dziś !
Koszt wysyłki:od 10,00 zł
Numer katalogowy:9781784831158
Kod EAN:9781784831158
Waga:0,67 kg
Producent:Wydawnictwo Quality Chess
25 osób kupiło 25 produktów
Szachy od wieków fascynują ludzi na całym świecie. Choć wielu osobom wydaje się, że to gra tylko dla mistrzów i geniuszy, prawda jest zupełnie inna. Każdy może nauczyć się grać w szachy, a pierwsze kroki są znacznie prostsze, niż się wydaje. ♟️
Jak przygotować się do turnieju szachowego?♟️ Kulisy gry, której nie widać na szachownicy ✨
Udział w turniejach szachowych to nie tylko sprawdzian umiejętności, ale i prawdziwa przygoda – emocjonalna, intelektualna i organizacyjna. Jeśli planujesz zadebiutować lub wracasz na szachowe areny, warto wiedzieć, jak się przygotować i co naprawdę dzieje się za kulisami takich wydarzeń.
